مجتبی گروسی-سینماتوگراف:فارس،جوايز بخش ويدئوسينماي جشنواره بيست و نهم به برگزيدگان اين بخش اهدا شد.
بنابراين گزارش، در ادامه مراسم اختتاميه، ژيلا صادقي از داوران بخش مسابقه ويدئو سينما خواست تا روي صحنه بيايند و جوايز اين بخش را اهدا کنند. تهماسب صلح جو، شهاب ملت خواه، عباس رافعي، محمدرضا عباسيان و محمدعلي نجفي به همراه علي نصيريان داوري بخش مسابقه ويدئو سينما جشنواره بيست و نهم فيلم فجر را بر عهده داشتند.
سيمرغ بلورين بهترين دستاورد فني و هنري جشنواره بيست و نهم فيلم فجر اهدا شد.
در اين بخش ديپلم افتخار به اشکان اشکاني (سربازان اعدام ) و حميد سليماني (اشلو) اهدا شد.
نامزدهاي بهترين دستاورد فني و هنري عبارت بودند از: اشلو (جلوه‌هاي ويژه)، سربازان اعدام (تصويربرداري)، همسنگار (تصويربرداري)، همسنگار (طراحي صحنه)، ماجون (تصويربرداري)، همسنگار (تدوين)
ديپلم افتخار بهترين فيلمنامه بيست و نهمين جشنواره فيلم فجر به همراه مبلغ 50 ميليون ريال براي فيلم فقط بيست به احمد حامد اهدا شد.
نامزدهاي بهترين فيلمنامه عبارتند بودند از: احمد حامد براي فيلم "فقط بيست "، پوريا آذربايجاني براي فيلم "عاشقانه‌اي براي سرباز وظيفه رحمت "، آيدا پناهنده و ارسلان اميري براي فيلم "قصه داودو قمري "
ديپلم افتخار به همراه مبلغ 50 ميليون ريال به بهترين بازيگر نقش اول زن به آزاده صمدي براي فيلم آفريقا اهدا شد.
نامزدهاي بهترين بازيگر نقش اول زن عبارت بودند از: آزاده صمدي براي فيلم "آفريقا "، هليا خالقي براي فلم "ماجون "، حديث ميراميني براي فيلم "قصه داود و قمري "
ديپلم افتخار بهترين بازيگر نقش اول مرد به همراه 50 ميليون ريال جشنواره بيست و نهم فيلم فجر به حميد باغکي براي فيلم سينمايي "همسنگار " به کارگرداني اهدا شد.
حميد باغکي که با واکنش‌هاي جالب خود سالن را با شور و حال ديگري همراه ساخت، با ابراز خرسندي به بيت شعري اشاره کرد و گفت: دوش ديدم که ملاک در ميخانه زدند /گل آدم بسرشتند و به پيمانه زدند
نامزدهاي بهترين بازيگر نقش اول مرد عبارتند از:احمد مهران‌فر براي فيلم "عاشقانه‌اي براي سرباز وظيفه رحمت "، هومن سيدي براي فيلم "قصه داود وقمري "، حميد باغکي براي فيلم "همسنگار "
ديپلم افتخار بهترين کارگرداني به همراه 50 ميليون ريال به آيدا پناهنده براي فيلم قصه داود و قمري اهدا شد.
سيمرغ بلورين بهترين کارگرداني به همراه يک دستگاه خودرو پرايد به هومن سيدي براي فيلم آفريقا اهداء گرديد.
نامزدهاي بهترين کارگردان عبارتند از:هومن سيدي فيلم "آفريقا "،احسان عبدي‌پور براي فيلم "همسنگار "،آيدا پناهنده براي فيلم "قصه داود و قمري "
سيمرغ بلورين بهترين فيلم بخش سينما ويدئو به همراه يک خودرو پرايد مهدي کبيري و صدا و سيماي مرکز بوشهر براي فيلم همسنگار اهدا شد.
نامزدهاي بهترين فيلم عبارت بودند از|:مهدي کبيري، صدا و سيما مرکز بوشهر براي فيلم "همسنگار "،مجيد اسماعيلي، مجتبي اميني براي فيلم "آفريقا "، مرکز سيما فيلم، کيانوش عياري براي فيلم "قصه داود و قمري "
ديپلم افتخار و پنج سکه بهار آزادي به کودک خردسال "هليا خالقي " براي ايفاي نقش در فيلم ماجون

[ چهارشنبه بیست و هفتم بهمن 1389 ] [ 22:0 ] [ مجتبی گروسی ]
مجتبی گروسی-سینماتوگراف: بيست و نهمين دوره جشنواره بين المللي فيلم فجر درحالي آغاز شد كه نسبت به دوره هاي قبل، گوناگوني و تنوع بيشتري در موضوعات ديده مي شود. يكي از ويژگي هاي پررنگ اين دوره از جشنواره حضور نسل هاي مختلف است.براساس محاسبات انجام شده....


ادامه مطلب
[ جمعه بیست و دوم بهمن 1389 ] [ 11:25 ] [ مجتبی گروسی ]

 

1- باد ومه (محمد علی طالبی)

مجتبی گروسی-سینماتوگراف:اگر از فیلم باد و مه آقای طالبی دیالوگ را کاملاً حذف کنید و فیلم را با موسیقی صرف تماشا کنید، به سادگی به اصل روایت پی خواهید برد. سینمای ضد قصه و كارت پستالي که تنها سیکل زمانی قصه‌اش را دست‌خوش تغییر ساخته است، آخرین ساخته طالبی کلاژی ناقص از فیلمهای باشو غریبه ای کوچک است.

2- مرگ کسب و کار من است (امیر حسین ثقفی)

مرگ کسب و کار من است، اولین تجربه امیرحسین ثقفی، در یک سوم ابتدایی‌اش فرم خاص و بدیعی دارد و در سینمایی که این روزها بیشتر تولیداتش به تله فیلم‌های تلویزونی شبیه است، در تمام طول فیلم با دکوپاژها و میزانسن های متفاوتی خودنمایی می کند. اما فیلم از منظرمحتوایی هیچ‌گونه ریشه های بومی در محتوایش ندارد، برای نخستین تجربه کاری یک کارگردان، اثر فوق العاده با بن مایه ساختاری فوق العاده ای است. از طرفی تمامی مولفه های آثار وسترن در این فیلم به وضوح دیده می شود، لوکیشن های اصلی فیلم، هسته اصلی قصه را تشکیل می دهد. اما ریتم و ضرباهنگ اثر که فوق العاده آغاز می شود، محور مشخصی ندارد و یک‌دست نبودن ریتم به فیلم در بخش میانی آن صدمه جدی وارد می سازد.

3- خانه امن است (ناصر رفائی)

اين فيلم، بدترین و ضعیف ترن فیلمی بود که در روز نخست جشنواره فیلم فجر به نمایش در آمد و کارگردان رندانه سعی داشت با ارزشی نشان دادن اثرش، جواب صریح و روشنی به سئوال های تخصصی منتقدین و اصحاب رسانه ندهد. متاسفانه ضعف در اجرا و مشکلات اساسی در فیلمنامه این اثر، ساختار کلی آن را از حالت یک فیلم شرافتمندانه سینمایی خارج ساخته و این فیلم را به روایتی تصنعی، ضعیف و به لحاظ فرمی به یک تله فیلم درجه چندم تبديل كرده است. بازیگران نابازیگر این فیلم، ضعیف ترین اجراهای ممکن را از خود به نمایش می گذارند و چون خط داستانی سیر مشخصی با فیلمی مواجه هستیم که از حیث درام پردازی فیلم نازل است.

4 - آینه های روبرو (نگار آذربایجانی)

"آینه های روبرو" نگار آذربایجانی، اثری کاملاً دغدغه مند است، اما برخورد این دو قهرمان اصلی داستان زمینه چینش داستانی‌اش، دارای یک زیربنای قاعده مند داستانی نیست. از برخورد دو زن قصه شکل می گیرد و البته قوام اصلی روایی در بخش دوم این فیلم پنهان شده است. آینه های روبرو به گروه افراد ترنس می پردازد که خواهان عمل جراحی و تغییر جنسیت هستند. طبق قوانین پزشکی تصویب شده در ایران، این عمل امکان پذیر است و فیلم هوشمندانه زوایای شخصتی یکی از این ترنس ها را بررسی می کند.

اگر از منظر استراتژیک به این فیلم نگاه کنیم، نکته بسیار مهمی را درخواهیم یافت. در دوره ای که رسانه های غربی سعی می کنند با نشان دادن تصویری سیاه از ایران، مسئله همجنس‌گرایی را که مغایر با شرع و عرف جامعه ایرانی است، به‌عنوان يك رويكرد ضد حقوق بشری نشان بدهند، در این میان افرادی را هم که مرز جنسيتی مشخصی ندارند، جزو این گروه‌های همنجس‌خواه به حساب می آورند. اگر فیلم آذربایجانی در جشنواره های مختلف اکران بگیرد و در معدود سینماهای اروپا یا آمریکا نمایش داده شود، می تواند یک دستاورد استراتژیک به همراه داشته باشد.

فیلم آذربایجانی با دست‌آویز قرار دادن این مسئله پزشکی در قالب یک درام سینمایی تا حدودی قابل قبول به حساب می آید، موضوع تغییر جنسیت را از منظر قوانین داخلی تحلیل می کند و فیلم کاملا شرافتمندانه ای است، ضمن اینکه بازی فوق العاده شایسته ایرانی در نقش آتیه، بسیار تکنیکی و قابل قبول است.

5- سوت پایان

نکوهش یا ستایش، سیاه‌نمایی یا درشت نمایی، تقدیس و یا تقدیر واقعا نمی دانم فیلم نیکی کریمی را چگونه توصیف کنم اما فیلم در اجرا به‌شدت ضعیف و غیر قابل قبول است و محتوای داستانی‌اش همانند ساير آثار ساخته شده در مورد زنان است که مورد تجاوز قرار می گیرند و زندگی آنها دستخوش تغییرات مهمی می شود.

مشکل سینمای ایران این است که موضوعات یکسان و مشابه به صورت تکراری دست‌مایه فیلم‌های مختلف می شود، زمانی که عصر جمعه مونا زندی حقیقی ساخته شده، ساخت چنین فیلمی به نظرم نوعی به ورطه تکرار افتادن در موضوعات است. موضوعاتی از این دست زمانی که سکان ساختش بر عهده یک زن گذاشته می شود، معمولا قضاوتی که در باب این موضعات فیلم سعی می کند القا کند، اقناع کننده نیست.

[ یکشنبه هفدهم بهمن 1389 ] [ 11:50 ] [ مجتبی گروسی ]

مجتبی گروسی-سینماتوگراف: اسامي 4 فيلم ديگر از بخش مسابقه سينماي ايران بيست و نهمين جشنواره بين‌المللي فيلم فجر اعلام شد. به گزارش  روابط عمومي جشنواره فيلم فجر، بر اين اساس حضور فيلم‌هاي زير نيز در بخش مسابقه جشنواره (سوداي سيمرغ) اعلام شد:
1- «اخراجي‌ها 3» به كارگرداني مسعود ده‌نمكي
2- «ارتباط خانوادگي» به كارگرداني نادر مقدس
3- «مصائب چارلي» به كارگرداني عليرضا سعادت‌نيا
4- «فرزند صبح» به كارگرداني بهروز افخمي
با احتساب اين آثار، تعداد فيلم‌هاي بخش مسابقه سينماي ايران به 20 رسيد. پيش‌تر نيز اسامي 16 فيلم سينمايي اين بخش از جمله آسمان محبوب (داريوش مهرجويي)، راه آبي ابريشم (محمدرضا بزرگ نيا)، 33 روز (جمال شورجه)، جدايي نادر از سيمين (اصغر فرهادي)، گزارش يك جشن (ابراهيم حاتمي كيا)، گلوگاه شيطان (عمليات سكوت) (حميد بهمني)، خاك و آتش (مهدي صباغ زاده)، آلزايمر (احمدرضا معتمدي)، آقايوسف (علي رفيعي)، ورود آقايان ممنوع (رامبد جوان) ، گلچهره (وحيد موسائيان)، سيزده 59 (سامان سالور)، خيابان‌هاي آرام (كمال تبريزي)، پايان‌نامه (حامد كلاهداري) جرم (مسعود كيميايي) و يه حبه قند (سيدرضا ميركريمي) اعلام شد.
اسامي فيلم‌هاي ديگر بخش مسابقه سينماي ايران متعاقبا اعلام خواهد شد و هنوز فهرست بخش مسابقه قطعي نشده است.
بيست و نهمين جشنواره بين‌المللي فيلم فجر از تاريخ 16 تا 26 بهمن‌ماه به دبيري «مهدي مسعودشاهي» در تهران برگزار مي‌شود.

[ جمعه هشتم بهمن 1389 ] [ 11:18 ] [ مجتبی گروسی ]

مجتبی گروسی-سینماتوگراف: پروژه سينمايي آسمان هشتم در مراسمي با حضور معاون سينمايي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و جمعي از هنرمندان در مشهد آغاز به كار كرد.  نويسنده و كارگردان فيلم پنج‌شنبه شب در اين مراسم، با اشاره به ضرورت توسعه سينماي ديني در كشور گفت: همه ما بايد براي بازگشت به سينمايي كه همراه با خانواده به‌راحتي به توان آن را مشاهده كرد، تلاش كنيم.
حسن نجفي كه آسمان هشتم نخستين تجربه كارگرداني وي است، تصريح كرد: اگر كارگردان لايه پوچ ظاهري را كنار نگذارد، با مشاهده فيلم اتفاقي در بيننده مي‌افتد.
وي با بيان اين كه متاسفانه امروز شاهد مرسوم شدن نمايش فقر و بدبختي در سينماي ايران هستيم، خاطرنشان كرد: در اين فيلم تلاش مي‌شود اميد و ايمان به نمايش گذاشته شود.
تهيه كننده اين فيلم نيز عنوان كرد: در ادامه روند حمايت تهيه‌كنندگان مطرح سينماي ايران از توليد فيلم‌هاي ارزشي، امروز همزمان با ولادت حضرت فاطمه (س) تصويربرداري فيلم سينمايي آسمان هشتم در مشهدالرضا(ع) آغاز مي‌شود.
جمال شورجه با تقدير از پيشتيباني و حمايت آستان قدس رضوي و شهرداري مشهد در ساخت اين فيلم، از شفيع ‌آقامحمديان و روح‌الله برداري به عنوان ديگر تهيه‌كنندگان اين اثر نام برد.
وي با اشاره به انتخاب بازيگران اصلي اين فيلم از كشور آذربايجان، دوزبانه بودن فيلم و استفاده از زيرنويس، اظهار اميدواري كرد كه اين فيلم به تواند با اتمام مراحل توليد، در جشنواره فجر 89 حضور يابد.
همچنين معاون سينمايي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در اين مراسم گفت: در راستاي حمايت از كارگرداناني كه براي نخستين بار اقدام به فيلمسازي مي‌كنند، مركز گسترش سينماي مستند و تجربي ايران نخستين قرارداد خود را با اين فيلم منعقد كرده است.
جواد شمقدري با اشاره نزديكي و همزادپنداري عوامل اين فيلم با يكديگر، از مسئولان استاني خراسان رضوي كه ساخت اين فيلم را مورد حمايت قرار داده‌اند، قدرداني كرد.
مراحل تصويربرداري اين فيلم در دو شهر باكو كشور آذربايجان و شهر مشهد صورت گرفته و شاخص‌ترين بازيگران ايراني اين فيلم محمد كاسبي، هادي قميشي و رحيم نوروزي هستند.
[ یکشنبه شانزدهم خرداد 1389 ] [ 11:51 ] [ مجتبی گروسی ]
 

ردیف

نام فیلم

کارگردان

تهیه‌کننده

ملاحظات

1

آل

بهرام بهرامیان

علی معلم

ـــ

2

آناهیتا

عزیزا... حمیدنژاد

عزیزا... حمیدنژاد

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

3

بیداری رویاها

محمدعلی باشه آهنگر

علی آشتیانی‌پور

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

4

پرواز مرغابی‌ها

علی شاه‌حاتمی

علی‌ شاه‌حاتمی

ـــ

5

پسر آدم دختر حوا

رامبد جوان

سعید حاجی‌میری

ـــ

6

چهل سالگی

علیرضا رئیسیان

علیرضا رئیسیان

ـــ

7

خوابهای دنباله‌دار

پوران درخشنده

پوران درخشنده

ـــ

8

شب واقعه

شهرام اسدی

سیداحمد میرعلایی

ـــ

9

شکلات داغ

حامد کلاهداری

حامد کلاهداری

ـــ

10

طلا و مس

همایون اسعدیان

منوچهر محمدی

ـــ

11

نفوذی

احمد کاوری

و مهدی فیوضی

جمال شورجه

حسن علیمردانی

ـــ

12

هفت دقیقه تا پاییز

علیرضا امینی

سیدجمال الدین ساداتیان

ـــ

13

خاطره

نادر طریقت

حبیب اسماعیلی

ـــ

14

حوالی اتوبان

سیاوش اسعدی

سیدغلامرضا موسوی

ـــ

15

سفر مرگ

حسن آقاکریمی

حسن آقاکریمی

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

وحید احمدیه

16

فصل‌ بارانهای موسمی

مجید برزگر

منوچهر شاهسواری

ـــ

17

کارناوال مرگ

حبیب‌ا... کاسه ساز

حبیب‌ا... کاسه‌ساز

ـــ

18

لطفا مزاحم نشوید

محسن عبدالوهاب

محمد احمدی

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

 

19

صد سال به این سالها

سامان مقدم

مرتضی شایسته

ـــ

20

محفل ایکس

حبیب کاوش

حبیب کاوش

ـــ

 
[ چهارشنبه چهاردهم بهمن 1388 ] [ 11:2 ] [ مجتبی گروسی ]

سینماتوگراف:اسامي فيلم‌هايي كه قرار است در سينماهاي شهرستان‌هاي بيست و هشتمين جشنواره بين‌المللي فيلم فجر به روي پرده بروند، اعلام شد.به گزارش  روابط عمومي جشنواره ، مهدي حقيقي رييس دبيرخانه تفاهمات بين بخشي سينماي ايران، تصريح كرد: جشنواره امسال در 10 استان برگزار مي‌شود و اغلب فيلم‌هاي اين رويداد به صورت همزمان در استان‌ها نيز به روي پرده مي‌روند.
وي اسامي اين فيلم‌ها را به شرح زير اعلام كرد:

* استان خراسان رضوي:
آل ، آناهيتا ، بيداري روياها ، پرواز مرغابي‌ها ، پسر آدم دختر حوا ، چهل سالگي ، خواب‌هاي دنباله‌دار ، شب واقعه ، شكلات داغ ، طلا و مس ، نفوذي ، هفت دقيقه تا پاييز ، خاطره ، حوالي اتوبان ، سفر مرگ ، فصل‌ باران‌هاي موسمي ، كارناوال مرگ ، لطفا مزاحم نشويد ، صد سال به اين سال‌ها، محفل ايكس.


* استان آذربايجان غربي
فيلم‌هاي يك گزارش واقعي ، صبح روز هفتم ، وقت بودن ، ترانه كوچك من ، چراغ قرمز، پرسه در مه، عصر روز دهم ، كيفر، ملك سليمان ، همبازي.

* استان اصفهان
آل ، آناهيتا ، بيداري روياها ، پرواز مرغابي‌ها ، پسر آدم دختر حوا ، چهل سالگي ، خواب‌هاي دنباله‌دار ، شب واقعه ، شكلات داغ ، طلا و مس، نفوذي، هفت دقيقه تا پاييز ، خاطره ، حوالي اتوبان ، سفر مرگ ، فصل‌ باران‌هاي موسمي ، كارناوال مرگ ، لطفا مزاحم نشويد ، صد سال به اين سال‌ها ، محفل ايكس.

*استان خراسان جنوبي
فيلم‌هاي يك گزارش واقعي، صبح روز هفتم، وقت بودن ، ترانه كوچك من ، چراغ قرمز، پرسه در مه ، عصر روز دهم ، كيفر ، ملك سليمان و همبازي.


* استان خوزستان:
يك گزارش واقعي ، صبح روز هفتم ، وقت بودن ، شب واقعه ، چراغ قرمز ، پرسه در مه ، عصر روز دهم، كيفر ، ملك سليمان ، همبازي ، آل ، خاطره ، حوالي اتوبان ، آناهيتا ، بيدار روياها ، ترانه كوچك من ، چهل سالگي ، صدسال به اين سال‌ها ، خواب‌هاي دنباله‌دار و طلا و مس.

* استان فارس:
آل ، آناهيتا ، بيداري روياها ، پرواز مرغابي‌ها ، پسر آدم دختر حوا ، چهل سالگي ، خوابهاي دنباله‌دار ، شب واقعه ، شكلات داغ ، طلا و مس ، عصر روز دهم ، كيفر ، ملك سليمان ، نفوذي ، هفت دقيقه تا پاييز ، خاطره ، حوالي اتوبان ، سفر مرگ ، فصل‌ باران‌هاي موسمي ، كارناوال مرگ ، لطفا مزاحم نشويد ، صد سال به اين سال‌ها ، محفل ايكس ، همبازي.

* استان سيستان و بلوچستان:
فيلم‌هاي يك گزارش واقعي ، صبح روز هفتم، وقت بودن ، ترانه كوچك من ، چراغ قرمز ، پرسه در مه ، عصر روز دهم ، كيفر، ملك سليمان و همبازي.

* استان گلستان:
آل ، آناهيتا ، بيداري روياها ، پرواز مرغابي‌ها ، پسر آدم دختر حوا، چهل سالگي ، خواب‌هاي دنباله‌دار ، شب واقعه ، شكلات داغ ، طلا و مس ، نفوذي ، هفت دقيقه تا پاييز ، خاطره ، حوالي اتوبان ، سفر مرگ ، فصل‌ بارانهاي موسمي ، كارناوال مرگ ، لطفا مزاحم نشويد، صد سال به اين سالها ، محفل ايكس.

* استان مازندران:
آل ، آناهيتا ، بيداري روياها ، پرواز مرغابي‌ها ، پسر آدم دختر حوا ، چهل سالگي ، خواب‌هاي دنباله‌دار ، شب واقعه ، شكلات داغ ، طلا و مس ، نفوذي ، هفت دقيقه تا پاييز ، خاطره ، حوالي اتوبان ، سفر مرگ ، فصل‌ باران‌هاي موسمي ، كارناوال مرگ ، لطفا مزاحم نشويد ، صد سال به اين سالها ، محفل ايكس.

*استان همدان:
آل ، آناهيتا ، بيداري روياها ، پرواز مرغابي‌ها، پسر آدم دختر حوا ، چهل سالگي ، خواب‌هاي دنباله‌دار ، شب واقعه ، شكلات داغ، طلا و مس ، نفوذي ، هفت دقيقه تا پاييز ، خاطره ، حوالي اتوبان ، سفر مرگ ، فصل‌ باران‌هاي موسمي ، كارناوال مرگ ، لطفا مزاحم نشويد ، صد سال به اين سال‌ها ، محفل ايكس.

[ دوشنبه دوازدهم بهمن 1388 ] [ 11:29 ] [ مجتبی گروسی ]

مجتبی گروسی  سینماتوگراف: جلسه نقد و بررسی فیلم سینمایی" طلا و مس" دوشنبه ساعت 18 با حضور "همایون اسعدیان" کارگردان این فیلم سینمایی، "منوچهر محمدی" تهیه‌کننده و  "نگار جواهریان" بازیگر این فیلم در سینما هویزه مشهد برگزار می‌شود.

"طلا و مس" داستان سید رضا است که به شوق یافتن استاد اخلاقی که وصف او را بسیار شنیده است به تهران می‌آید اما حوادث به‌گونه‌ای رقم می‌خورد که او هیچ‌گاه نمی‌تواند  استاد را ملاقات کند.

همایون اسعدیان متولد 1337 اصفهان است و در کارنامه هنری وی کارگردانی آثاری چون "نیش"، "مرد آفتابی"، "شب روباه"، "شوخی" و "اخر بازی" به چشم می‌خورد.
[ یکشنبه یازدهم بهمن 1388 ] [ 23:8 ] [ مجتبی گروسی ]

مجتبی گروسی  سینماتوگراف:فیلم سینمایی «زم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هریر» ساخته علی رویین‌تن پنجشنبه شب در سالن اصلی برج میلاد به نمایش در آمد و بارها با واکنش تند حاضران در سالن مواجه شد. منتقدان و خبرنگاران در پایان فیلم نیز فیلم را هو کردند. شدت عصبانیت برخی از حاضران از ابتذال موجود در فیلم به حدی بود که بسیاری از حاضران به سمت سالن کنفرانس هجوم بردند تا در نشست مطبوعاتی شرکت کنند....


ادامه مطلب
[ جمعه نهم بهمن 1388 ] [ 22:7 ] [ مجتبی گروسی ]

مجتبی گروسی  سینماتوگراف: در نخستين روز از هفتمين جشنواره فيلم فجر در مشهد،«خواب‌هاي دنباله‌دار» به‌ كارگرداني پوران درخشنده و «نفوذي» كار احمد كاوري و مهدي فيوضي چهارشنبه شب در سينما آفريقا و هويزه مشهد اكران شد. فيلم خواب‌هاي دنباله‌دار كاري از پوران درخشنده است و نيز فرشته صدرعرفايي، عليرضا خمسه، مهران احمدي، عزت‌الله رمضاني‌فر، پانته‌آ بهرام و آرميتا مرادي از جمله بازيگران اين فيلم هستند.
همچنين پوران درخشنده و بنياد سينمايي فارابي تهيه كننده فيلم، محمود آيدن ، پوران درخشنده و مهران احمدي فيلمنامه نويسان و مسعود سلامي فيلمبردار اين فيلم است.
اين فيلم درباره كودكي است كه كابوس مي‌بيند و روز بعد كابوس وي به واقعيت مي‌پيوندد و آموزگارش گم مي‌شود.
از ديگر آثار پوران درخشنده رابطه، پرنده كوچك خوشبختي، عبور از غبار، زمان از دست رفته، عشق بدون مرز، شمعي در باد، روياي خيس و بچه‌هاي ابدي است .
گفتني است چهارشنبه شب، فيلم نفوذي نيز با كارگرداني احمد كاوري و مهدي فيوضي و فيلمنامه‌نويسي احمد كاوري و داود اميريان در مشهد به اكران رسيد.
از جمله بازيگران اين فيلم امير جعفري، جمشيد هاشم‌پور، نسرين مقانلو، قاسم زارع، محمد كاسبي و هوشنگ توكلي بوده و نيز نخستين تجربه بلند سينمايي كارگردانان است.
همچنين اين فيلم در حوزه دفاع مقدس و آزادگي جا مي‌گيرد كه در مورد فريدون است كه پس از 20سال اسارت به وطن باز مي‌گردد و...
شايان ذكر است جمال شورجه و حسن عليمرداني و بنياد سينمايي فارابي تهيه كنندگان فيلم نفوذي هستند.
گفتني است در اين جشنواره هر شب دو فيلم به نمايش درخواهد آمد.

[ چهارشنبه هفتم بهمن 1388 ] [ 23:24 ] [ مجتبی گروسی ]
مجتبی گروسی  سینماتوگراف:دبير هفتمين جشنواره فيلم فجر مشهد از اكران فيلم‌ها در تاريخ هفتم تا نوزدهم بهمن ماه سال جاري در اين استان خبر داد. حسين مسگراني ظهر امروز در نشستي خبري پيرامون جشنواره فيلم فجر با اشاره به فيلم‌هايي كه در اين استان اكران مي‌شوند، اظهار داشت: فيلم‌هاي خواب‌هاي دنباله‌دار، رفوزه، محفل ايكس، سفر مرگ، پرواز مرغابي‌ها، طلا و مس، خاطره، كارناوال مرگ، آناهيتا، حوالي اتوبان، لطفا مزاحم نشويد، پسر آدم دختر حوا، آل، بيداري روياها، صد سال به اين سال‌ها، چهل سالگي، شكلات داغ، فصل باران‌هاي موسمي، شب واقعه و 8 دقيقه تا پاييز از جمله فيلم‌هايي است كه در مشهد اكران مي‌شوند.
وي افزود: همچنين سانس‌هاي 16، 19 و 21 براي اكران فيلم‌ها در نظر گرفته شده است كه پس از سانس نخست جلسات نفد و بررسي برگزار مي‌شود.
معاون هنري اداره كل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوي از اكران فيلم‌هاي كوتاه، تله‌فيلم‌ها و فيلم‌هاي بومي نيز خبر داد.
مسگراني با اشاره به قيمت بليت جشنواره خاطرنشان كرد: حداقل قيمت بليط جشنواره 3 هزار تومان است كه دانشجويان، ايثارگران و جانبازان، معلولان، جامعه هنري و اصحاب رسانه با ارائه كارت شناسايي معتبر مي‌توانند بليت را با 30 درصد تخفيف دريافت كنند.
وي اضافه كرد: همچنين پيش‌فروش بليت‌ها تنها براي سانس نخست صبح‌ در سينماها انجام مي‌گيرد.
[ سه شنبه ششم بهمن 1388 ] [ 11:22 ] [ مجتبی گروسی ]
سینماتوگراف: فیلم های این بخش از جشنواره به ترتیب حروف الفبا عبارتند از :..


ادامه مطلب
[ سه شنبه بیست و نهم دی 1388 ] [ 11:41 ] [ مجتبی گروسی ]

سینماتوگراف: كارگردان، هنرپيشه و نويسنده مشهدي تلويزيون و سينما گفت: استقبال مشهدي‌ها از جشنواره فيلم فجر چشمگير است...

ادامه مطلب
[ یکشنبه بیستم بهمن 1387 ] [ 23:39 ] [ مجتبی گروسی ]

 

سینماتوگراف: جشنواره فيلم فجر از 15 اسفند ماه جاري با اكران 18 فيلم از بيست و هفتمين جشنواره فيلم فجر در دو سينماي آفريقا و قدس مشهد و يك روز زودتر از تهران در مشهد كليد خواهد خورد...


ادامه مطلب
[ دوشنبه چهاردهم بهمن 1387 ] [ 11:42 ] [ مجتبی گروسی ]

سینماتوگراف: مسئول كميته فرهنگي و هنري ستاد دهه فجر خراسان رضوي گفت: امسال براي ششمين بار‌ جشنواره فيلم فجر مشهد هم ‌زمان با تهران، بهمن سال جاري برگزار مي‌شود.حسين مسگراني امروز در گفتگوئی در مشهد افزود: از جمله مهم‌ترين برنامه‌هاي اداره ....


ادامه مطلب
[ سه شنبه دهم دی 1387 ] [ 11:39 ] [ مجتبی گروسی ]
درباره وبلاگ

خبرنگار آزادم -اين وب سايت مخصوص سينماي ايران است در اين سايت شما از آخرين اخبار- عكسهاي فيلمهاي در حال ساخت-نقد فيلم-وحاشيه هاي سينماي وطن با خبر ميشويد منتظر نظرات زيبايتان هستيم -لطفآ براي اطلاع از جديدترين خبرهاي به موضوع مورد نظرتان مراجعه كنيد
وبرای نظر دادن به انتهای سایت مراجعه کنید
موضوعات وب
امکانات وب